Firma ORS vznikla v roce 1991 jako servisně obchodní společnost s čistě českým kapitálem. Za jejím vznikem stojí lidé, kteří mají dlouholeté zkušenosti s dodávkami a servisem strojní technologie pro masný průmysl. Taktéž tehdejší servisní tým byl převážně tvořen techniky s dlouholetou praxí na potravinářských strojích.

Zpočátku se firma realizovala na trhu s repasovanými stroji, které byly hlavním pilířem pro nově vznikající masné výrobny. Brzy ale bylo jasné, že tento trend není dlouhodobě udržitelný, jelikož moderní technologie, které na náš trh začaly pronikat ze zahraničí, nabízely zcela jiné možnosti než stávající stará zařízení.

Jako první zahraniční společností která takto díky firmě ORS spol. s r.o. vstoupila na tehdy československý trh byla německá firma FESSMANN zabývající se udírenskou technologií, která byla v Československé republice již dobře známá z masných výroben skupiny Jednota. Poté již následovaly další firmy převážně z Německa, které mají za sebou dlouholetou tradici ve výrobě potravinářských technologií. Takto byl brzy zkompletován ucelený sortiment, který pokrývá celou masnou výrobu od jatečních provozů až po finální balení produktů. Hlavně pomocí obalové techniky od německé firmy VARIOVAC se působení firmy postupně rozšířilo i do dalších potravinářských i nepotravinářských provozů.

Díky tomuto rozvoji se firma ORS spol. s r.o. v roce 1993 přestěhovala z pronajatých prostor v Praze Holešovicích do vlastního objektu v Praze Ruzyni, kde sídlí dodnes. V novém sídle firmy jsou umístěny jak kancelářské a skladové prostory, tak i moderně vybavená servisní dílna určená na provádění veškerých oprav strojů včetně jejich generálních oprav. K tomuto slouží i kompletní strojní vybavení pro obrábění kovů a svařování pod ochranou atmosférou. Zároveň je zde umístěno brusné centrum, které nabízí širokou škálu služeb v oblasti broušení ať se jedná o ruční nože, řezné složení do řezaček masa, kutrové nože a další čepele do potravinářských strojů, nebo o kruhové nože do nářezových strojů. Postupem času zde byla vybudována i kamenná prodejna internetového obchodu noze.cz s rozsáhlým skladem výrobků od německé firmy Friedr. DICK.

V současné době má firma ORS spol. s r.o. výhradní zastoupení na českém a slovenském trhu deseti německých firem a jedné francouzské. Vlastnictví firmy je stále v rukách zakládajících členů bez jakéhokoliv zahraničního kapitálu. Je samozřejmostí, že pro své zákazníky zajišťuje nejen dodávky nových strojních technologií, ale i jejich záruční, pozáruční a technologický servis, dodávky náhradních dílů, ale také veškerý spotřební materiál, zejména již zmíněné ruční nože, různé řezné nástroje, obalový materiál a udírenské štěpky.

Dokonalá technická a technologická příprava všech nových projektů dle potřeb zákazníků a kvalitní servisní služby školených profesionálů jsou základním krédem společnosti ORS spol. s r.o.

 

Seznam zastoupených firem:

Fessmann koncové opracování výrobků
Rühle nastřikovaní a masírovací technologie
Kilia kutry, řezačky masa, drtičky mraženého masa
Variovac balicí technologie
Lima separátory masa
Frey vakuové a pístové narážky
Nock stahovačky kůží, odblaňovačky, výrobníky ledu
Freund jateční a bourárenská technologie
Friedr. Dick ruční nože, ocílky a brusná zařízení
Niroflex ochranné rukavice a zástěry
L&W složení do řezaček a kutrové nože