ruhleRühle

Firma RÜHLE je tradiční, německá rodinná firma, která je na trhu s potravinářskými stroji více jak 50 let. Na základě zkušeností získaných ze servisních činností v potravinářském průmyslu začala v roce 1966 produkovat svoji vlastní řadu kostkovaček a kráječů nudliček. Od roku 1972 pak začala produkovat nasolovací automaty a jako logický následný krok byl začátek produkce masírek od roku 1975.

V roce 1992 začala éra podnikání s High Tech - technologiemi, která vedla k novým výrobkům a lepšímu zákaznickému servisu ve všech oblastech. Tato High Tech technologie zavedla v potravinářské technologii výroby uzených mas a šunkových výrobků zcela nové standardy. Zejména se jedná o výrazné zkrácení pracovních procesů a jejich zefektivnění. Jelikož zpracování mas probíhá v chlazeném prostoru strojů, jsou i vaznosti přídavných látek do masa lepší, než tomu bylo doposud. V tomto čase vzrostla produkce potravinářské techniky od firmy RÜHLE trojnásobně.

Na základě požadavků od svých zákazníků a zastupujících firem po celém světě vyvinula firma RÜHLE i další unikátní stroje pro specifické operace v masném průmyslu. Jedná se zejména o jednoduché zařízení pro aplikaci sítěk na uzená masa a rolované výrobky, které si získaly velkou oblibu u menších výrobců a následně i sekačky zmraženého masa, které najdou uplatnění ve všech velikostech podniků.

Dnes se firma RÜHLE rozkládá na 6.000 m2 výrobní plochy s moderní výrobní technologií a 1.000 m2 administrativní plochy. Díky vlastní výrobní technologii a rozsáhlému konstrukčnímu oddělení, je firma RÜHLE zcela samostatná ve výrobě vlastních zařízení a není tak odkázána na subdodávky od jiných výrobců. Vlastnictví firmy je do dnešní doby stále v rukách rodiny RÜHLE.