MLP – vícevrstvé balení

 

Počet domácností s jedním členem stále roste. To znamená, že roste tlak na prodej potravin v menším množství, ale nikdo se nechce vzdát mnohotvárnosti nabídky. Tím se dá vysvětlit trend směřující k malým porcím nářezů. Vedle čerstvého sortimentu zboží z tradičních prodejních pultů a zabalených výrobků ze samoobslužných stojanů je nyní na vzestupu vícevrstvé předbalené čerstvé zboží.

VARIOVAC proto vyvinul toto MLP – vícevrstvé balení s prodlouženou trvanlivostí, které lze balit na průtažných balicích linkách Primus a MultiPOWER.

Jedná se o balení, které je po všech čtyřech stranách zavařeno a jsou v něm uložena malá množství nakrájeného produktu složeného do šindele. Celková hmotnost balení je cca 150 g. Jedno dvouvrstvé MLP balení nabízí dva vložené produkty. Taktéž je možné vícedruhové balení, kde jsou různé druhy uzenin, nebo sýrů vkusně naporcovány. Jednotlivé vrstvy balení může spotřebitel samostatně otevřít, dnes může sníst jednu vrstvu zabaleného nářezu, pozítří druhou.

Díky MLP vícevrstvému balení a delší trvanlivosti nářezů je možné balit čerstvé nářezy pro jednotlivé filiálky centrálně. Toto vše se děje racionálně a pod optimálními hygienickými podmínkami přímo ve výrobě.

MLP – vícevrstvé balení může před expedicí na filiálky projít ve výrobním závodě vážením a označením etiketou s váhou a cenou. Na filiálkách se může snížit množství zboží k dispozici a personál obslužných pultů není navíc zatěžován touto víceprácí. Odřezky vznikající nevyhnutelně při krájení na filiálkách již nikdy nebudou problémem.

MLP – vícevrstvé balení může být zabaleno jak ve vakuu, tak i v ochranné atmosféře a tím je zajištěn čerstvý vzhled a zároveň prodloužená trvanlivost. Tato nadčasová MLP – vícevrstvá balení nabízí pro konečného spotřebitele velice výhodný doplněk pro volbu mezi nářezy přímo na obslužném pultu a známými samoobslužnými baleními.

mlp 01
mlp 02
mlp 04
mlp 03