SKIN balení

 

SKIN balení je speciálním typem vakuového balení jaké je běžně používáno. U tohoto stylu balení je výrobek vložen do hotové misky, nebo do vyformované misky z tvrdé folie, zavakuován a následně překryt speciální vrchní folií, která obepne vložený výrobek bez deformace spodní misky. Výsledné balení má vzhled výrobku položeného na podkladové misce.

Tento systém se používá zejména u potravinářského zboží jako je čerstvé maso, ryby, mořské plody a krájené, nebo kusové uzeniny.

Hlavní výhody tohoto typu balení jsou:

  • Atraktivní vzhled produktu a jeho prezentace
  • Vzhledem k použitým foliím s vysokou bariérou se dosahuje vysoké trvanlivosti
  • Možnost zavěšení zabalených výrobků
  • Specifický vzhled výrobků podle přání zákazníka
  • Zákazník si může prohlédnout zabalené zboží ze všech stran bez poškození obalu

SKIN balení lze na strojích VARIOVAC balit třemi různými způsoby.

Prvním z nich je vložení produktu do předhotovené misky a poté pomocí speciálního svařovacího přípravku zabalit na stroji Linus. U tohoto typu je výrobek nižší, než je okraj misky a nevystupuje přes její okraj.

Druhým způsobem je vkládání produktu do vyformovaných misek z tvrdé folie na průběžných balicích linkách Primus a MultiPOWER. Pokud je výrobek nižší než je okraj balení, není potřeba na těchto balicích linkách žádné větší úpravy, pouze se použijí speciální svařovací desky, které umožní správné nahřátí vrchní SKIN folie. Ostatní vybavení zůstává shodné s klasickým vybavením pro tvrdou folii.

Třetím způsobem je opětné vkládání výrobků do vyformovaných misek z tvrdé folie na balicích strojích Primus a MultiPOWER, ale v tomto případě balený produkt převyšuje okraj vyformované misky. Vzhled takto zabaleného zboží je výjimečně atraktivní pro zákazníka a používá se na exkluzivní zboží. Tento způsob balení již vyžaduje specificky upravené balicí stroje a nelze ho produkovat na standardně vybavených balicích linkách.

skin 01
skin 02
skin 03
skin 04